Nasze projekty edukacyjne

Strona główna / Nasze projekty edukacyjne

Szkółka wędkarska

Projekt realizowany w ramach współpracy ze szkółką wędkarską „Okonek” działającą z ramienia 50 koła PZW przy Metrze Warszawskim. W ramach zajęć dzieci poznają podstawy wędkarstwa, będą prowadzić obserwacje zwierząt żyjących w otoczeniu wody, wybiorą się do Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Żabieńcu. Dzieci nauczą się wykonywać przynęty oraz wraz opiekunami wezmą udział w zawodach wędkarskich. Prowadząca: Klaudia Herubin

Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury

To wyjątkowe, ogólnopolskie wydarzenie, w ramach którego miłość do czytania przekazywana jest najmłodszym w żłobkach i przedszkolach. Wychowawczynie oraz rodzice czytają dzieciom książki. Każde takie wydarzenie jest małym świętem, pełnym literatury i oczywiście małego pluszowego misia, który towarzyszy dzieciom w podróży po najpiękniejszych bajkach. Organizator: wydawnictwo MAC

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci niosą pomoc potrzebującym zwierzakom oraz uczą się właściwego zachowania wobec nich.W ramach projektu będziemy organizować wycieczki do parku, lasu, na łąkę (obserwacja zwierząt w ich naturalnym środowisku), do ZOO, gospodarstw agroturystycznych (obserwacja zwierząt żyjących w sztucznych warunkach);włączać maluchy w dbanie o przyrodę wokół placówki; nawiążemy współpracę z wybranym schroniskiem i pomożemy potrzebującym zwierzętom; stworzymy wspólnie z dziećmi Kodeks właściwego zachowania wobec zwierząt. Organizator projektu: miesięcznik Bliżej przedszkola.

Książka dla Przedszkolaka

W ramach projektu promujemy czytelnictwo wśród przedszkolaków poprzez np. wyjścia do bibliotek, współpracę czytelniczą z innymi przedszkolami, głośne czytanie bajek przez rodziców dzieciom w przedszkolu i domu, organizację zbiórki książek na rzecz małych pacjentów szpitali, zapoznawanie dzieci z kanonem literatury dziecięcej. Projekt ma na celu przybliżenie wartości książki oraz uczenie szacunku do niej. Organizator: miesięcznik Bliżej przedszkola.

Wymiana pocztówkowa

Poprzez projekt chcemy potrzymać piękną, ale zanikającą tradycję wysyłania listów/pocztówek. Dzięki propagowaniu tradycyjnego sposobu przesyłania informacji dzieci poznają geografię Polski (otrzymane widokówki będą umieszczane na specjalnym konturze Polski), będziemy zaszczepiać w dzieciach chęć do podróżowania i poznawania nowych miejsc (omawianie regionów z których otrzymamy list/pocztówkę), nauczymy się wysyłać listy i poznamy zawód listonosza.

Kolorowe Kredki

Czyli wielki kredkowy recykling – przyłączyliśmy się do Akcji zorganizowanej przez Szkołę Podstawową im. I.J. Paderewskiego w Zagościńcu. Zbieramy stare kredki i dajemy im nowe życie. Kredki po obróbce trafią do piórników uszytych przez najstarszych pomagaczy, a następnie do dzieciaków w szkołach przyszpitalnych, świetlicach środowiskowych i do innych ważnych miejsc. Pozostałe Kretki będą wykorzystywane do wykonania biżuterii, a dochód z jej sprzedaży wesprze akcje charytatywne: Dobra Wróżka i Niewidzialny Mikołaj. Kretki świecowe zostaną przetopione na nowe o bajkowych kształtach.